Na Bali kvůli sopce znovu přerušili provoz mezinárodního letiště

22.07.2015

Mezinárodní letiště na indonéském ostrově Bali bylo dnes krátce uzavřeno kvůli činnosti sopky Raung. Vulkán, který leží na ostrově Jáva, vypouští popel od konce června a letecká doprava byla kvůli němu narušena už potřetí. Letiště v Denpasaru na Bali přerušilo provoz v 7:00 SELČ a uvízlo na něm množství turistů. Po dvou hodinách se ale vítr stočil a odvál mrak s popelem od Bali, takže provoz mohl být obnoven.

 


Dvě letiště na Jávě Jember a Banyuwangi, která jsou sopce blíž, jsou uzavřena od úterka a doprava tam zatím nebyla obnovena. Na Bali bylo letiště uzavřeno mezi 9. a 12. červencem dvakrát. Zrušeno bylo 900 letů a na místě zůstaly zablokovány tisíce turistů. Na ostrově, který obývají hlavně hinduisté, právě vrcholí turistická sezona. Ročně tamní vyhlášené pláže vyhledají miliony cizinců. Sopka Raung patří ke 129 indonéským aktivním vulkánům. V polovině července se její aktivita zmírnila, ale odborníci tehdy upozornili, že další vývoj nelze předpovědět a že se erupce mohou obnovit.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka