Letiště v jemenském Adenu obnovilo civilní provoz Aden

06.08.2015

Na letišti jihojemenského Adenu přistálo poprvé po čtyřech měsících bojů civilní letadlo. Jemen kvůli bojům letiště zavřel v březnu. Dnes po poledni na něm přistálo letadlo se 150 civilisty. Jsou to Jemenci, kteří před boji prchli do Džibutska a teď se vrátili domů. V Jemenu bojují proti vládním silám povstalečtí šíité, kteří loni obsadili metropoli Saná a letos se jejich oddíly dostaly až na jih země do Adenu.


V červenci se vládním jednotkám s pomocí mezinárodní arabské letecké koalice podařilo šíity z Adenu vytlačit a boje proti nim se nyní přesunuly dále na sever. Díky osvobození Adenu mohla být zahájena humanitární pomoc. V přístavu s nedostává potravin, pohonných hmot a humanitárních potřeb.

 

 

Červený kříž dnes do Adenu dopravil 30 členů vládních sil, které šíité drželi v zajetí v Saná. Mají být vyměněni za sedm šíitských velitelů zajatých v bojích o Aden. Jde o první výměnu zajatců od začátku konfliktu. Podle agentury Reuters to může být dobré znamení pro ukončení bojů, které mají od března na kontě životy 4000 lidí. Vládní síly dnes hlásí další postupu v provincii Láhidž severně od Adenu, odkud hodlají vést ofenzívu do Táizzu dále na severu.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka