Letiště v Dublinu zastavilo na chvíli provoz kvůli rozsáhlému požáru

27.08.2015

Provoz mezinárodního letiště v Dublinu dnes ráno na 90 minut přerušil rozsáhlý požár v jednom z letištních hangárů. Způsobilo to zpoždění některých letů a cestující letící dopoledne do irské metropole by si měli ověřit situaci u svého dopravce. Uvedla to místní média.


Z Prahy jsou plánovány do Dublinu dva odlety, ale až odpoledne a večer. Jejich pravidelný přílet v 15:30 a 17:10 nebyl požárem nikterak narušený, dodala mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Odlety i přílety vedení letiště dočasně zastavilo kolem 7:20 místního času (8:20 SELČ).

 

 

Na místo dorazily nejméně čtyři hasící vozy, kterým se podařilo ničivý živel po více než hodině zlikvidovat. Nejsou zprávy o zraněných. Oheň byl podle letiště vzdálen od hal s cestujícími. Řada letů byla odkloněna do Shannonu na západě země či Belfastu v britském Severním Irsku, upřesnila irská rozhlasová stanice RTE. Příčina požáru se teprve vyšetřuje.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka