Taliban měl sestřelit americké letadlo v Afghánistánu, 11 mrtvých

02.10.2015

Celkem 11 lidí zemřelo při pádu transportního letadla americké armády C-130 Hercules, které se dnes po půlnoci zřítilo u letiště v afghánském Dželálábádu. Podle agentury Reuters o tom informoval mluvčí amerického vojska. Radikální islamistické hnutí Taliban tvrdí, že letoun sestřelili jeho bojovníci. 


K pádu došlo dnes v 0:30 místního času (v 21:30 SELČ). Mezi mrtvými je šest vojáků a pět civilistů pracujících pro spojenecké síly v zemi. Žádná nepřátelská střelba, která by mohla pád zapříčinit, nebyla podle mluvčího z místa hlášena. Radikálové však na Twitteru uvedli, že pád letadla je jejich dílem. "Naši mudžahedíni sestřelili americký čtyřmotorový stroj v Dželálábádu," napsal podle agentury AFP mluvčí hnutí.

 

 

Americká armáda příčinu pádu nevysvětlila, v současnosti prý provádí vyšetřování. Taliban minulý týden zaznamenal největší úspěch za mnoho let, když se mu podařilo dobýt významné město Kunduz. Armáda však nad jeho většinou údajně ve čtvrtek získala opět kontrolu.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka