Pilot airbusu byl za letu do Bostonu stižen nevolností a zemřel

06.10.2015

V ohrožení se dnes ocitlo 148 cestujících na americké vnitrostátní lince z Phoenixu do Bostonu, když byl pilot letounu Airbus A320 stižen náhlou nevolností a zemřel. Řízení převzal druhý pilot, který stroj bezpečně navedl na neplánované mezipřistání ve městě Syracuse, oznámila mluvčí společnosti American Airlines. "Pilota stihla nevolnost a zemřel, je nám to líto," řekla médiím mluvčí společnosti Brianna Jacksonová.


Bez odpovědi ponechala otázky, jaké povahy byla náhlá indispozice a zda pilot zemřel za letu nebo až po přistání. Na mezinárodním letišti v Syracuse převzala řízení stroje náhradní posádka a letoun přistál v Bostonu s šestihodinovým zpožděním. Podobná událost se v únoru 2012 stala při letu Českých aerolinií z Varšavy do Prahy.

 

 

Kvůli zdravotní indispozici kapitána letadla byli k přistání přivoláni lékaři, kterým se už ale pětapadesátiletého pilota nepodařilo zachránit. Podle vyjádření ČSA cestující ohroženi nebyli, protože s letadlem bez problémů přistál druhý pilot.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka