Policie prý zadržela pět lidí po potyčce s manažery Air France

12.10.2015

Francouzská policie dnes zadržela pět zaměstnanců letecké společnosti Air France v souvislosti s nedávným protestem, při kterém odboráři napadli nejvyšší manažery během jednání o škrtech a dvěma z nich roztrhli košili. S odvoláním na policejní a soudní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Aerolinky se ke zprávě odmítly vyjádřit. Všech pět zadržených jsou prý členové odborového svazu CGT. 


Podle zdrojů Reuters byli zadrženi dnes časně ráno ve svých domovech nedaleko Paříže a budou umístěni do vazby. Výtržnosti se odehrály před týdnem v pondělí při protestu stovek odborářů u sídla společnosti v Roissy severovýchodně od Paříže. V jednací místnosti se tehdy objevili odboráři, kteří napadli nejvyšší manažery. Napadeni tehdy byli personální ředitel Xavier Broseta a zástupce ředitele pro dálkové lety Pierre Plissonnier.

 

 

Zatímco Brosetu odvedli do bezpečí členové ochranky, Plissonnier musel potupně přelézt obvodový plot kolem areálu. Uprchnout musel i generální ředitel Frédéric Gagey. Aerolinky se dlouhodobě potýkají s ekonomickými potížemi a snaží se o restrukturalizaci podniku a zvýšení produktivity. Manažeři jednali o plánu snižování nákladů, jehož součástí by bylo i zrušení 2900 pracovních míst.

 

V Air France pracovalo ke konci loňského roku téměř 64.000 lidí. Nejméně čtyři z pětice zadržených jsou podle zdrojů Reuters pracovníky nákladní divize Air France. Jejich totožnost se prý podařilo zjistit na základě videozáznamu pořízeného během protestu.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka