ČSA: Počet destinací v nabídce se v zimě zvýší o 7

12.10.2015

České aerolinie budou v zimě provozovat lety do 38 destinací, nabídka se tak zvýší o sedm proti loňské zimní sezóně. Nově budou aerolinky létat do Benátek, Billundu, Bologně, Nice či Almaty. Do letového řádu dopravce se vrací i Jerevan a Helsinky. Sdělil to dnes mluvčí firmy Daniel Šabík. V zimním letovém řádu přibyl také Peking, který aerolinky nabízí ve spolupráci (code-share) s Hainan Airlines.


Spoje do Benátek mají létat v zimním období třikrát týdně, do Billundu a Bologně čtyřikrát týdně. "U dánského Billundu jsme počítali s celoročním provozem, ale Benátky měly být původně pouze sezónní destinací. Zájem o tyto linky nás příjemně překvapil. Proto jsme se rozhodli je provozovat celoročně," uvedl ředitel ČSA pro obchod a marketing Ján Tóth. Linka do francouzského Nice bude poprvé provozována celoročně, se dvěma zpátečními lety týdně.

 

ČSA také plánují navýšit počet týdenních letů do Říma a Bratislavy, po jedné frekvenci týdně přidají na linkách do Jekatěrinburgu, Petrohradu, Rostova na Donu a Samary. Na začátku března příštího roku ČSA obnoví provoz na lince do Helsinek, kam se vrací po pěti letech. Linka má být ze začátku provozována čtyřikrát týdně s odlety z Prahy v pondělí, čtvrtek, pátek a v neděli. V zimní sezóně firma také posílí linku Praha - Bratislava - Košice a zpět o dvě týdenní frekvence, které budou vypravovány v úterý a čtvrtek v poledne.

 

V nabídce přibude také 12 destinací v Číně, které aerolinky nabízejí díky spolupráci s Hainan Airlines jako například Šanghaj či Kanton. Zimní letový řád ČSA bude platit od 25. října do 26. března 2016. České aerolinie také zvažují změny v palubním cateringu. Jednou z možností, o které firma uvažuje, je zrušení podávání jídel v ceně letenky. Přestože se otázkou zpoplatnění občerstvení vedení dopravce zabývá, nebylo ještě definitivně rozhodnuto a nebylo stanoveno žádné datum, od kdy by změna měla platit.

 

Loni ČSA snížily ztrátu na 631 milionů korun z předchozí téměř miliardy korun při 6,5procentním snížení tržeb na 9,5 miliardy Kč. Stát v dopravci drží necelých 20 procent akcií, většinu mají korejská společnost Korean Air (44 procent) a soukromý Travel Service (34 procent), v němž získá necelých 50 procent čínská skupina CEFC. Zbylých 2,26 procenta v ČSA drží Česká pojišťovna.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka