Boing má dodat 19 letadel Dreamliner pro Norwegian Air

23.10.2015

Norská nízkonákladová společnost Norwegian Air koupí od amerického výrobce letadel Boeing 19 letadel 787-9 Dreamliner v katalogové hodnotě více než pět miliard USD (119,6 miliardy Kč). Dohoda zahrnuje i opci na koupi dalších deseti letadel. Pro Boeing je to zatím největší objednávka na jeho letoun Dreamliner od evropských aerolinek, napsala agentura Reuters.


Norwegian chtějí výrazně posílit svou flotilu letadel na dálkové lety kvůli plánované expanzi. V současnosti mají aerolinky v provozu osm Dreamlinerů a prostřednictvím leasingové společnosti mají objednáno dalších 11. Spolu s dnešní objednávkou mají Norwegian u Boeingu nevyřízené objednávky na více než 150 letadel, včetně 100 letadel 737 MAX.

 

 

Norwegian Air vznikly v roce 1993. Společnost v současnosti létá do více než 130 destinací v Evropě, severní Africe, na Blízkém východě, v jihovýchodní Asii a v USA. Kromě Dreamlinerů mají ve své flotile 90 letadel Boeing 737-800. Loni aerolinky přepravily téměř 24 milionů cestujících. Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo s výraznou úsporou pohonných hmot a nižšími emisemi. Od uvedení do provozu v roce 2011, s tříletým zpožděním, ho však provázejí značné problémy. Závažné byly zvláště problémy s bateriemi.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka