Největší světové aerolinie American Airlines zvýšily zisk o 80%

25.10.2015

Největší světová letecká společnost American Airlines Group vytvořila ve třetím čtvrtletí čistý zisk 1,7 miliardy dolarů (41,6 miliardy Kč), což je o 80 procent více než před rokem. Firma uvedla, že k lepším výsledkům jí pomohly levné pohonné hmoty po propadu světových cen ropy. Akcie firmy si v reakci na výsledky připisovaly téměř čtyři procenta. 

   

Po očištění o mimořádné položky firma vydělala 1,9 miliardy dolarů, což je 2,77 dolaru na akcii. Analytici v průzkumu agentury Reuters v průměru očekávali 2,72 dolaru na akcii. Tržby společnosti za třetí kvartál činily 10,71 miliardy dolarů a meziročně se snížily o čtyři procenta. 

 

   

Podnik také oznámil plán na odkup vlastních akcií v objemu dvou miliardy dolarů. 

   

Pokles firma zaznamenala u ukazatele, který poměřuje celkové tržby s nalétanými mílemi a sedadly. Tento ukazatel, který klesá už několik měsíců, se za třetí čtvrtletí snížil meziročně o 6,8 procenta. Příčinou je silný americký dolar, který snižuje hodnotu zahraničních tržeb při převodu na dolar. 

   

Skupina American Airlines vznikla v roce 2013 fúzí původních aerolinek American Airlines a US Airways. Internetová stránka US Airways a značka zanikly teprve minulý týden. Rovněž před necelým týdnem byl dokončen přesun rezervací z počítačových systémů dceřiné firmy US Airways do systémů American. Všechny lety US Airways jsou nyní provozovány pod hlavičkou American Airlines. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

    

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka