Objednávka za 216 miliard: Airbus dostal od TAP Portugal zakázku na 53 letadel

16.11.2015

Evropský výrobce letecké techniky Airbus získal od portugalské vlajkové letecké společnosti TAP Portugal zakázku na 53 letadel. Hodnota kontraktu činí podle katalogových cen 8,6 miliardy dolarů (216 miliard Kč). Zakázka zahrnuje 14 letounů A330-900neo, 15 letounů A320neo a 24 letounů A321neo. Nové letouny se připojí ke stávající flotile TAP Portugal, oznámil nový majoritní vlastník společnost Atlantic Gateway. TAP Portugal vymění předešlou objednávku 12 A350-900 za A330-900neo. 

Na svém Twitter účtu Boeing poděkoval TAP Portugal za jejich velkou objednávku.

 

 

 

Objednávka přichází poté, co portugalská vláda ve čtvrtek definitivně schválila privatizaci ztrátových a silně zadlužených aerolinek TAP Portugal, která má zabránit bezprostřednímu kolapsu firmy, píše agentura Reuters. 

 

 

Airbus koncem října oznámil, že jeho provozní zisk ve třetím čtvrtletí stoupl o 12 procent na 921 milionů eur (25 miliard Kč). Čtvrtletní tržby společnosti stouply o šest procent na více než 14 miliard eur.

 

Zdroj: redakce, ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka