Rusové stále létají do Egypta, navzdory doporučení

20.11.2015

Ruská federální agentura pro cestovní ruch (Rosturizm) dnes vyjádřila rozhořčení nad tím, že některé cestovní kanceláře v rozporu s pokynem Kremlu nadále vozí ruské turisty do Egypta. Uvedla to agentura Interfax. Všichni Rusové totiž měli být z Egypta evakuováni. Ruský prezident Vladimir Putin 6. listopadu zakázal ruským aerolinkám létat do Egypta. Krátce předtím se totiž ukázalo, že dopravní letadlo s ruskými turisty, které se 31. října zřítilo nad Sinajským poloostrovem, nejspíše zničili teroristé. 


"(...) někteří nesvědomití touroperátoři zájezdy (do Egypta stále) prodávají, zákaz letů mezi Ruskem a Egyptem obcházejí například přes Izrael," řekla Interfaxu Světlana Sergejevová z vedení agentury Rosturizm. Podle ní jde o hazard s životy občanů, Rosturizm proto vynaloží veškeré úsilí, aby podobné praktiky zastavil. Mluvčí Ruského svazu turistického průmyslu Irina Ťurinová ale oponovala, že Putinův výnos jen cestovním kancelářím doporučil zdržet se prodeje zájezdů, které počítají s leteckou přepravou turistů do Egypta: "Touroperátoři to doporučení přísně dodržují, charterové lety do Egypta ustaly. Pokud jsou ale Rusové ochotni letět do Egypta s přestupem v jiné zemi, kdo jim v tom může zabránit?"

 

 

Ruský ministr dopravy Maxim Sokolov ve středu uvedl, že z Egypta už bylo evakuováno skoro 90.000 ruských turistů. Zbývajících asi 2500 se vrátí v nejbližší době, poslední let je naplánován na 30. listopadu. Původně, už 6. listopadu, úřady odhadovaly počet ruských občanů v Egyptě na 80.000. Cestovní kanceláře ale mají až do března příštího roku prodáno celkem 140.000 zájezdů. Exodus aerolinek a turistů z Egypta podle serveru Newsru.com přináší egyptské ekonomice takové škody, že by mohl vyústit v návrat Muslimského bratrstva k moci.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka