IATA: Do roku 2034 má být počet cestujících 7,4 miliardy. Dvojnásobek toho, co letos

27.11.2015

Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) uvedlo, že do roku 2034 se má zvýšit počet cestujících celosvětově na sedm miliard. Měl by se tak zdvojnásobit z 3,5 miliard očekávaných v letošním roce. Podle dřívější prognózy měl počet cestujících v roce 2034 činit 7,4 miliardy. "Poptávka po letecké dopravě pokračuje v růstu," uvedl v tiskovém prohlášení generální ředitel IATA Tony Tyler. "Ekonomický a politický vývoj v posledním roce však ovlivnil některé základní růstové faktory. Proto očekáváme, že v roce 2034 bude o 400 milionů cestujících méně, než jsme předpokládali před rokem," dodal.

 

 

 

IATA snížila odhad průměrného ročního růstu počtu cestujících do roku 2034 na 3,8 procenta z dříve očekávaných 4,1 procenta. V samotné Evropě by měl růst činit pouze 2,7 procenta ročně. Dlouhodobé vyhlídky pro osobní leteckou přepravu se celkově zhoršily zejména kvůli slabším odhadům hospodářského růstu v Číně. Jedním z pěti nejdynamičtěji rostoucích trhů v růstu pasažérů bude USA, Indie, Indonésie, Čína a Brazílie. 

 

"Poptávka po letecké dopravě neustále roste. Z tohoto důvodu je zapotřebí množství příprav pro budoucích 7 miliard pasazéřů v roce 2034," uvedl Tyler. Letecké společnosti by měly dopředu zajistit dostatek strojů i zkušeného personálu včetně pilotů. 

 

 

Letecká přeprava podle Tylera představuje klíčovou součást světové ekonomiky. "Hospodářský dopad ztráty 400 milionů cestujících je významný," upozornil šéf IATA. Vyzval rovněž politiky, aby letecké přepravě nekladli dodatečné překážky, a to například v podobě nadměrné daňové zátěže či regulace.

 

Zdroj: Redakce, ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka