Pád vrtulníku na Sibiři nepřežilo 15 lidí

27.11.2015

Při nehodě dopravního vrtulníku Mi-8 v Krasnojarském kraji na západní Sibiři ve čtvrtek zahynulo 15 lidí a dalších deset utrpělo zranění. S odvoláním na místní úřady o tom informovaly ruské agentury. Neštěstí se stalo po 11:00 místního času (po 05:00 SEČ) u obce Igarka. 


Mluvčí oblastní prokuratury Oxana Gorbunovová podle agentury Interfax upřesnila, že na palubě helikoptéry bylo 21 pasažérů a čtyřčlenná posádka. Deset zraněných v nemocnici bojuje o život. Vrtulník regionální letecké společnosti Turuchan podle dalších zdrojů agentury přepravoval směnu těžařů z Igarky na ropné naleziště.

 

 

Záchranáři nalezli stroj ležící na boku na pravém břehu Jeniseje asi dva kilometry od letiště, z něhož vrtulník startoval. O příčinách neštěstí se ruská média nezmiňují. Z informací agentury TASS vyplývá, že mohlo jít o chybu pilota. Nehodu ohlásili přeživší, mezi mrtvými je prý celá posádka.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka