Zájem o cestování v Číně se má v příštích dvou letech ztrojnásobit

04.12.2015

Zájem o cestování letadlem v Číně silně roste. Počet pasažérů na cestách uvnitř Číny a za její hranice se podle některých odhadů v příštích dvou letech ztrojnásobí. Během příštích 20 let bude v Číně potřeba odhadem 6330 letadel. Největší čínské nízkonákladové aerolinie Spring Airlines reagují na rostoucí poptávku po létání ze strany čínských turistů koupí 45 letounů A320neo a 15 letounů A321neo od evropského výrobce letadel Airbus. Evropskému konglomerátu to pomůže zvýšit náskok před americkým rivalem Boeing na tomto rychle rostoucím segmentu trhu s úzkotrupými letouny. 


Obchod má hodnotu zhruba 6,3 miliardy dolarů (159,6 miliardy Kč). O podpisu dohody dnes informovala agentura Reuters. Spring Airlines si u Airbusu objednaly 45 strojů A320neo a 15 letounů A321neo. 

 

 

Čínské aerolinky tudíž rozšiřují své letové parky, a oba přední světoví výrobci letadel Airbus a Boeing o zakázky v druhé největší světové ekonomice tvrdě bojují. Společnost Spring Airlines by měla nové stroje od Airbusu obdržet mezi lety 2019 až 2023. Kapacita aerolinek se tak zvýší o 158 procenta.

 

Zdroj: redakce, ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka