Pátrání po troskách MH370 probíhá na správném místě, zní z Austrálie

04.12.2015

Nová analýza potvrdila, že pátrání po pohřešovaném dopravním letadle Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, letu MH370, probíhá na správném místě. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na australské úřady. Letoun s 239 lidmi na palubě záhadně zmizel před více než půldruhým rokem a zatím se ho nepodařilo najít. Vyšetřovatelé již od loňského roku prohledávají oblast Indického oceánu o rozloze 120.000 čtverečních kilometrů, zatím tam ale neobjevili žádnou stopu po zmizelém letounu. 


Letos koncem července se našla na břehu ostrova Réunion vztlaková klapka Boeingu 777, která podle malajsijských úřadů určitě, podle francouzských pravděpodobně, pochází z pohřešovaného stroje. Podle nové analýzy, kterou si nechalo vypracovat australské ministerstvo obrany, probíhá pátrání "s největším pravděpodobností" na správném místě. Letoun se nejspíš zřítil v jižní části nyní prohledávané plochy, vyšetřovatelé se proto nyní na tuto oblast zaměří, uvedl vicepremiér Warren Truss.

 

 

Malajsijský boeing se ztratil loni 8. března, když letěl z Kuala Lumpuru do čínského hlavního města Pekingu. Většinu pasažérů na palubě tvořili Číňané. Dosavadní pátrání po troskách nebylo příliš úspěšné, protože letadlo zřejmě změnilo směr letu. Není proto ani jasné, co se s ním stalo. Současné pátrání v moři jihozápadně od Austrálie začalo loni v říjnu. Lodě se speciálními sonary dosud prohledaly přes 70.000 čtverečních kilometrů mořského dna. Vyšetřovatelé se na tuto oblast zaměřili na základě analýzy informací ze satelitů, které zaznamenaly poslední hodiny letu MH370.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka