Ruský vrtulník musel nouzově přistát, nejméně jeden mrtvý

16.12.2015

Nejméně jednu oběť na životě a několik zraněných si dnes vyžádalo nouzové přistání vrtulníku Mi-8 na Kamčatce na východě Ruska. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na místní úřady. Na palubě stroje údajně bylo 19 cestujících a tři členové posádky. K nehodě došlo okolo třetí hodiny ranní SEČ. 


"Kvůli tomu, co se stalo, začalo vyšetřování podle paragrafu o porušení pravidel bezpečnosti letového provozu, které mělo za následek usmrcení člověka," řekla Oksana Polšakovová z řad vyšetřovatelů. Vrtulník, který přepravoval zaměstnance plynárenské společnosti, nouzově přistál asi 80 kilometrů od vsi Sobolevo, sehrávající roli okresního města. Za možné příčiny nehody experti považují poruchu motoru či jiných klíčových agregátů, anebo chybu pilotů, hovořit však o přesných příčinách je ještě předčasné. Zatím není ani jasné, zda mrtvý byl členem posádky, anebo cestujícím, podobně jako v případě sedmi zraněných.

 

 

Na konci listopadu se na Kamčatce odehrálo i nouzové přistání menšího vrtulníku Mi-2; jeden člověk zahynul, dva byli zraněni. Ani v tomto případu není vyšetřování ještě uzavřeno. Podobné nehody jsou v Rusku časté; přispívá k nim technický stav strojů a zanedbávání údržby, poznamenala agentura AFP.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka