Kuba a USA obnoví letecké linky

17.12.2015

Zástupci Spojených států a Kuby uzavřeli předběžnou dohodu o obnovení pravidelného leteckého spojení mezi oběma zeměmi. Řekli to dnes agentuře AP nejmenovaní představitelé obou stran. O konkrétních podmínkách dohody budou nyní jednat s Havanou americké letecké společnosti a než budou lety obnoveny, bude to ještě několik měsíců trvat, uvedly zdroje. 


Mezi USA a Kubou nyní existuje přímé letecké spojení jen formou charterové dopravy. Pro cestující to například znamená kupovat drahé letenky a podstupovat přísné kontroly, které je nutí být na letišti čtyři hodiny před odletem. Washington a Havana po více než 50 letech napjatých vztahů obnovily letos v červenci diplomatické vztahy. V posledních měsících USA uvolňují vůči Kubě některé omezení, americké podniky například smějí na ostrově zakládat kanceláře.

 

 

Obě země před týdnem uzavřely dohodu o obnovení poštovních služeb. Hlavním cílem jednání obou zemí je nyní odbourání hospodářského embarga, které Spojené státy uplatňují vůči komunistické Kubě od roku 1960. Zavedly jej v reakci na znárodnění majetku, který patřil americkým firmám a občanům. O dva roky později jej výrazně zesílily, takže v jeho rámci byla zakázána většina obchodu s Kubou i cest na ostrov.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka