Soud EU zrušil pokuty 790 milionů eur vyměřené aerolinkám

17.12.2015

Tribunál Soudního dvora Evropské unie dnes zrušil pokuty v objemu 790 milionů eur (přes 21 miliard Kč), které před pěti lety vyměřila Evropská komise skupině leteckých společností za kartelové dohody v nákladní dopravě. Komise v listopadu 2010 uvedla, že pokutované aerolinky se v letech 1999 až 2006 domlouvaly na výši palivových a bezpečnostních příplatků. 


Pokuty vyměřila společnostem Air France, KLM, Martinair, British Airways, Cargolux, Cathay Pacific Airways, Japan Airlines, LAN Chile, Qantas, SAS a Singapore Airlines.

 

 

"Tribunál anuloval rozhodnutí, kterým komise uvalila na několik aerolinek pokuty dosahující zhruba 790 milionů eur za jejich účast v kartelu na trhu s nákladní leteckou přepravou," píše se v soudním rozhodnutí. Největší pokutu dostala od komise francouzská společnost Air Francie (téměř 183 milionů eur) a nizozemská KLM (přes 127 milionů eur). Tyto dva podniky se v roce 2004 sloučily ve skupinu Air France-KLM, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka