Francie: Další nouzové přistání kvůli podezření bomby

22.12.2015

Francouzská policie dnes zadržela dvojici pasažérů z letadla společnosti Air France, které muselo o víkendu nouzově přistát v Keni kvůli podezřelému balíčku na palubě. Informovala o tom agentura AFP. K zadržení došlo krátce poté, co letadlo, v němž bylo 459 cestujících a 14 členů posádky, dosedlo dnes brzy ráno na pařížské letiště Charlese de Gaullea. 


Osmapadesátiletý policista ve výslužbě skončil ve vazbě, jeho manželku policie po výslechu propustila. V keňské Mombase muselo letadlo směřující z ostrova Mauricius do Paříže nouzově přistát, neboť jeden z cestujících na toaletě našel podezřelý balíček. Společnost Air France už v neděli uvedla, že nešlo o výbušninu a že celý incident byl falešný poplach. "Šlo o směs lepenky, papírů a kuchyňského budíku," uvedl ředitel Air France Frédéric Gagey.

 

 

Společnost už podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Varovala přitom před podobnými "hloupými, škodlivými a zcela nepřípustnými činy". Policie kromě zadrženého muže a jeho ženy vyslechla i posádku letadla. "Mysleli jsme si, že zemřeme," popsala dnes agentuře AP situaci v letadle po nálezu balíčku Marine Golierová.

 

"Opravdu obdivuji posádku, protože ta si myslela, že jde o skutečnou bombu. Nicméně zůstala v klidu," dodal další cestující Antoine Dupont. V posledních týdnech jde už o čtvrtý podobný incident, kdy muselo letadlo Air France nouzově přistát kvůli podezření, že je na palubě bomba. Ostražitost aerolinky zvýšily v souvislosti s teroristickými útoky v Paříži z 13. listopadu, při kterých teroristé povraždili 130 lidí. Ve Francii od té doby platí výjimečný stav.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka