Airbus stále pracuje na první dodávce A320neo, dostal zakázku na dalších 4400 strojů

02.01.2016

Evropský výrobce letecké techniky Airbus nestihne dodat první letoun A320neo do konce letošního roku, jak doposud sliboval. Firma dnes oznámila, že první dodávku uskuteční až "v příštích týdnech", a to kvůli problémům kolem dokumentace k letadlu. "Abychom letoun dodali naprosto připraven pro naše zákazníky, musíme dodávku pozdržet kvůli jeho dokumentaci," znělo z Airbusu na stránkách zpravodaje AIN online


První letoun A320neo měla do konce roku obdržet německá letecká společnost Lufthansa. Ta dnes uvedla, že se dohodla s Airbusem na odkladu dodávky letounu na začátek příštího roku.

 

 

Letoun A320neo je modernizovanou verzí modelu A320, má ale nižší spotřebu. Spotřeba má být nižší až o 15 %. První testovací let absolvoval stroj teprve loni v září, Airbus již ale na tento letoun získal více než 4400 zakázek během podzimu. A320neo soupeří na trhu s letadlem 737 Max amerického konkurenta Boeing.

 

 

Odklad dodávky prvního letounu A320neo bude mít podle listu Financial Times na Airbus pouze zanedbatelný finanční dopad, i když zpožděná dodávka dělá firmě špatnou reputaci co se týče přesnosti dodávek k zákazníkovi. Airbus ve třetím čtvrtletí zvýšil provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek o 12 procent na 921 milionů eur (24,9 miliardy Kč).

 

Zdroj: redakce, ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka