Letos vzrostou příjmy leteckého a obranného sektoru

05.01.2016

Příjmy globálního leteckého a obranného sektoru v letošním roce vzrostou o tři procenta, zatímco loni se o půl procenta snížily. Vyplývá to z odhadu společnosti Deloitte Touche Tohmatsu. Oživení zřejmě potáhne vysoká poptávka po dopravních letadlech z Indie a Číny a pravděpodobně také vyšší armádní výdaje kvůli napětí na Blízkém východě. 


Armádní výdaje v USA pravděpodobně loni dosáhly svého dna a v novém fiskálním roce, který začal 1. října, by měly začít mírně růst, uvedla Deloitte Touche Tohmatsu. Globální bezpečnostní hrozby také přispívají k růstu armádních rozpočtů v mnoha dalších zemích. Šéf leteckého a obranného segmentu Deloitte Tom Captain uvedl, že příjmy sektoru výroby komerčních letadel by měly letos stoupnout o 3,4 procenta. Podpoří je hlavně poptávka z Asie a Tichomoří a Blízkého východu.

 

 

Počet letadel pro komerční osobní i nákladní přepravu a počet cestujících leteckých společností se mají v příštích dvou desetiletích zdvojnásobit. Boeing a Airbus dominují od roku 1997 trhu s komerčními letadly. V příštích 20 letech by však měl podle studie vstoupit na trh nejméně jeden další konkurent. Letos by mělo být vyrobeno 1420 velkých komerčních letadel, o 40,5 procenta více než před pěti lety. Do roku 2021 se má výroba zvýšit na 1627 letadel, což bude o 19 procent více než v roce 2015.

 

Příjmy obranného sektoru se mají zvýšit o 2,7 procenta, hlavně díky plánovaným výdajům americké armády ve výši 13 miliard USD (325 miliard Kč) v letošním fiskálním roce.

 

Deloitte také očekává další konsolidace v letectví i obranném sektoru. Loni fúze a akvizice vzrostly o 288 procent na rekordních 54,6 miliardy USD. Firmy budou zřejmě pokračovat i v restrukturalizaci a prodeji majetku, protože budou chtít snižovat náklady a zajistit si finance na investice, napsala agentura Reuters.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka