Jak zvládnout pohovor do aerolinek? Díky excelentní přípravě, říká nový kadet Ryanairu

06.01.2016

Studenti letecké školy Flying Academy se pravidelně dostávají po dokončení jejich výcviku do leteckých společností po celém světě. Jedním z nejnovějších trendů pro mladé piloty, kteří mají nalétáno malé množství hodin, je zapojení se do kadetních programů leteckých společností. Díky této možnosti čerstvě vystudovaní piloti zahájí jejich kariéru ihned po výcviku.


Diego M., který dokončil program 0-ATPL(A) v letecké škole Flying Academy v září roku 2015, byl přijat do kadetního programu Ryanairu. Popisuje jeho zkušenosti s pracovním pohovorem:


Moje jméno je Diego, je mi 21 let a dokončil jsem letecký výcvik 0-ATPL(A) ve Flying Academy v Brně v září 2015. Přihlásil jsem se do kadetního programu do Ryanairu týden po dokončení kurzu MCC a byl pozván na pracovní pohovor. Tím jsem úspěšně prošel a stal se kadetem v Ryanairu. Interview začne v momentě, kdy vejdete do budovy, kde se interview koná. Ujistěte se, že jste oblečeni, jak nejlépe to jde a že se chováte podle Vašich nejlepších mravů. Pohovor začíná částí Briefingu v 9:15 hodin ráno, v této části budete rozděleni do dvojic a seznámíte se s Vaším partnerem na simulátor. Váš supervizor Vám řekne, co se bude celý den dít a začne s informacemi ohledně briefingu. Rozhodně si vše zapisujte a pokud máte nějaké doplňující otázky, neváhejte se zeptat na cokoli. Briefing trvá zhruba půl hodiny a jakmile skončí, začíná další část pohovoru, a tou jsou otázky osobního charakteru. Čtěte další část pohovoru v originálním znění ZDE.

 

 

Zdroj: Letecká škola Flying Academy

Foto: Student letecké školy Flying Academy Diego M.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka