Prosincový výbuch na letišti v Istanbulu vyvolal minometný granát

08.01.2016

Výbuch, který 23. prosince zabil ženu na mezinárodním letišti Sabihy Gökçenové v asijské části Istanbulu, způsobila minometná střelba. Nejméně čtyři granáty byly odpáleny z místa, které se nacházelo mimo areál letiště. Podle agentury Anadolu to dnes oznámila turecká prokuratura. "Šetření prokázalo, že čtyři minometné granáty byly vypáleny kolem 02:15 místního času (01:15 SEČ) ze zalesněné oblasti asi dva kilometry od letiště," uvedly úřady.


Výbuch jednoho z grantů zranil dvě zaměstnankyně úklidové služby. Jedna z nich, ve věku 30 let, po převozu do nemocnice podlehla těžkým zraněním hlavy. Střelba poškodila pět letounů.

 

 

K útoku se přihlásila radikální kurdská skupina Jestřábi osvobození Kurdistánu (TAK), aby se pomstila za několikaměsíční ofenzivu turecké armády v kurdských městech na jihovýchodě země. Podle Ankary však jde o separatistickou Stranu kurdských pracujících (PKK), která si prý tento název půjčuje pro atentáty, které šokují veřejnost.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka