Demonstrace ve Francii: Proti plánu na nové letiště v Nantes protestují tisíce

11.01.2016

Tisíce lidí se v sobotu zúčastnily ve francouzském městě Nantes demonstrace proti záměru přestěhovat místní letiště. Policie rozehnala slzným plynem účastníky akce, kteří zablokovali jednu z hlavních ulic a most na předměstí Nantes. Informovala o tom dnes agentura AFP. Organizátoři protestu uvedli, že se demonstrace zúčastnilo více než 20.000 lidí; přijelo na 400 traktorů a přes tisícovku cyklistů. Policie odhadla počet účastníků na 7200. Byla to největší akce od února 2014, kdy se v centru Nantes na protest proti novému letišti sešlo 20.000 lidí.


Demonstranti zablokovali dopravu, aby si vymohli zastavení procesu vypovězení 11 rodin a čtyř zemědělců z místa plánovaného nového letiště. Odpůrci letiště rovněž poukazují na vysoké náklady projektu a dopady na životní prostředí a prohlašují, že by stačilo modernizovat současné letiště.

 

 

Plán předpokládá přesun stávajícího letiště na jihu města do oblasti Notre-Dame-des-Landes asi 20 kilometrů severně od Nantes. Stavba by měla být podle původních předpokladů dokončena v roce 2017. Letiště s plánovanou kapacitou čtyř milionů cestujících ročně má stát 580 milionů eur a má být hlavní vstupní bránou pro turisty do západní části Francie. Do roku 2050 by se kapacita letiště měla zvýšit na devět milionů pasažérů.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka