Letišti v Bratislavě po šesti letech roste počet cestujících

18.01.2016

Bratislavské letiště M. R. Štefánika loni poprvé po šesti letech zaznamenalo nárůst počtu odbavených cestujících - o více než 15 procent na zhruba půldruhého milionu. Dominantním přepravcem zůstal irský nízkonákladový dopravce Ryanair, na dalších místech skončily český Travel Service a České aerolinie (ČSA). Novinářům to řekl ředitel letiště Ivan Trhlík, podle kterého letiště potřebuje pro další rozvoj uskutečnit rozsáhlé investice.


Branami největšího slovenského letiště prošlo v minulém roce 1,56 milionu cestujících, což meziročně představuje nárůst o 15,4 procenta. "Po letech marasmu a letargie je to první kvalitnější výsledek. Je to největší dvouciferný nárůst od roku 2006," uvedl Trhlík. Tradičně dominantním přepravcem na letišti byly s 1,01 milionu cestujících při meziročním nárůstu o čtvrtinu aerolinky Ryanair, které loni na jaře otevřely v Bratislavě svou základnu.

 

 

Travel Service zvýšil počet přepravených cestujících na bratislavském letišti na 396.450 lidí, což znamená pouze mírný nárůst. Naopak služeb ČSA na letišti ve slovenské metropoli využilo 31.975 pasažérů, což proti roku 2014 představuje pokles o 7,7 procenta. V letošním roce letiště očekává další nárůst počtu odbavených cestujících, a to na 1,8 milionu pasažérů. O rok později by to mělo být až 2,15 milionu cestujících. Dostalo by se tak zhruba na úroveň předkrizového roku 2008.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka