Aerolinky Wizz Air zlepšily výhled, zaměstnávají více lidí a zvýšily mzdy pilotům

29.01.2016

Čistý zisk maďarských nízkonákladových aerolinek Wizz Air ve třetím fiskálním čtvrtletí bez započtení kurzových výkyvů a jednorázových položek o 377 procent vzrostl a dosáhl 17,2 milionu eur (464,8 milionu Kč). Vyšší byly i tržby a počet přepravených cestujících. Firma díky tomu zvýšila výhled na celý fiskální rok, jenž končí v březnu. "Naše výsledky z třetího čtvrtletí byly ještě lepší, než jaké jsme očekávali," dodává ředitel společnosti Wizz Air József Váradi.

 

Wizz Airu ale ve třetím fiskálním čtvrtletí klesl čistý zisk o 20,9 procent na 15,6 milionu eur (421,6 milionu Kč). Důvodem byl zejména růst nákladů na zaměstnance. Podnik teď zaměstnává více lidí, zvýšil mzdy pilotům a vyšší byl i růst nákladů na pronájem letadel.


 

 

 

Počet přepravených cestujících stoupl o 23 procent na 4,7 milionu. Tržby se za tři měsíce do konce prosince zvýšily o 17,3 procenta na 310,5 milionu eur, z toho tržby z prodeje letenek vzrostly o 12 procent na 187 milionů eur. Aerolinky současně zlepšily výhled čistého zisku bez zahrnutí jednorázových položek na 200 až 210 milionů eur z dosavadních 190 až 200 milionů eur.

 

 

Zdroj: Redakce, wizzair.com, ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka