Letadlo s Trumpem muselo kvůli závadě na motoru nouzově přistát

05.02.2016

Soukromé letadlo s americkým republikánským kandidátem na prezidenta Donaldem Trumpem na palubě muselo během letu do Arkansasu kvůli problému s motorem nouzově přistát. Mediální magnát v cestě pokračoval menším pronajatým letounem, uvedla dnes agentura Reuters. Trumpův Boeing 757 při středečním letu z New Yorku do Little Rocku v Arkansasu postihl problém s jedním z motorů. Piloti proto nouzově přistáli v Nashville.


Událost vyšetřuje americký Federální úřad pro letectví (FAA). Trump do Little Rocku letěl na setkání s voliči, na místo dorazil se zhruba 90minutovým zpožděním. Ve vysvětlení uvedl, že dostat se do Arkansasu bylo obtížné, prý ho ale ani nenapadlo vrátit se zpět do New Yorku.

 

 

V pondělí volebním shromážděním v Iowě formálně začal závod o republikánskou nominaci na prezidentskou kandidaturu. Trump, dosud podle průzkumů považovaný za favorita, ale skončil na druhém místě za Tedem Cruzem. Příští týden bude souboj pokračovat primárkami v New Hampshire.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka