Honeywell vyvinul aplikaci pro piloty mapující počasí, koupil ji Airbus

16.02.2016

Displej povětrnostního radaru zobrazuje potenciálně nebezpečné povětrnostní podmínky v grafickém formátu a prostorovém umístění na mapě v reálném čase. Díky tomu jsou informace pro piloty snadno srozumitelné, a mohou tak činit zásadní rozhodnutí týkající se směru letu. Zobrazení předpovědí formace mraků umožňuje pilotům získat vertikální pohled na potenciální bouřková oblaka. Díky tomu mohou porovnávat klimatické podmínky v různých nadmořských výškách. Zobrazení předpovědí dynamických turbulencí navíc znázorňuje potenciální oblasti větších turbulencí. Nová aplikace je určena pro tablety. 


Lety se tak pro cestující stávají bezpečnější a pohodlnější. Snižuje se také pravděpodobnost poškození letadla a klesají nároky na jeho údržbu. Tuto službu, která vychází z mobilní aplikace Weather Information Service od společnosti Honeywell, mají už na palubě letadla Airbus. "Leteckým společnostem, které již mají elektronické zařízení pro řízení informací EFB FlySmart with Airbus, usnadní nová služba plánování bezpečnějších letů v průběhu celé trasy," uvedl John Bolton, prezident obchodní jednotky Air Transport and Regional společnosti Honeywell Aerospace.

 

 

Projekt WIS (Weather Information Servis) vznikl v brněnských laboratořích. Jeho autor Michal Knotek se podílel na všech úrovních jeho vzniku, od sestavení týmu spolupracovníků až po samotnou realizaci projektu a vyjednávání s potenciálními zákazníky včetně procesu patentového řízení. "Vývoj trval přibližně dva roky a vedle techniků se na něm podíleli také piloti a psychologové," uvedl Knotek.

 

Zdroj: Redakce, ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 18.02.2021 18:00, Vložil : gabrielahammond4

Good website! I truly love how it is easy on my eyes and the data are well written. http://ogdenfencingcompany.com

Odpovědět

Datum : 18.02.2021 17:59, Vložil : gabrielahammond4

Nice. I'm just relieved that this website contains a lot of information especially on the things that I'm looking for. http://ogdendrywallcompany.com

johnfavors557@yahoo.com

Odpovědět

Datum : 13.01.2021 08:07, Vložil : johnfavors557

Thank you for this insightful thread, much appreciated. While taking an intermission to rest my eyes from all the reading involved, me and my friends checked out state of survival download. This game has been part of our weekly game nights because of its intense pretense and little mechanical skills needed to win the rounds. Also, the pc full version of epic battle simulator has been out for quite some time now and is currently trending around the globe. Truly worth it.

johnfavors557@yahoo.com

Odpovědět

Datum : 13.01.2021 08:03, Vložil : johnfavors557

hi

Odpovědět

Datum : 28.12.2020 12:04, Vložil : pgkH

sMUs

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka