Pardubické letiště využívá ČSA jako záložní pro Prahu

18.02.2016

Pardubické civilní letiště slouží od ledna jako záložní pro přistání letadel společnosti České Aerolinie (ČSA). Dnes poprvé přijalo Airbus 319, který letěl na své pravidelné lince z Kodaně do Prahy a kvůli špatnému počasí byl odkloněn do Pardubic. Řekla to ředitelka letiště Hana Šmejkalová. "Snažíme se rozšiřovat objem nabízených služeb," dodala Šmejkalová.


V budoucnu by mohli přibýt další dopravci, kteří by si letiště v Pardubicích smluvně zajistili jako záložní. Airbus s cestujícími na palubě v Pardubicích natankoval a poté pokračoval ve svém letu. Uzavření dohody s ČSA je dalším krokem nejen k ekonomickému rozvoji pardubického letiště, ale zejména ke zvýšení jeho prestiže a rozšíření povědomí o jeho vybavení, možnostech a službách, dodala Šmejkalová.

 

 

Letiště druhým rokem zaznamenalo úbytek ruské klientely, která tvořila největší podíl cestujících. Loni terminálem prošlo zhruba 58.000 pasažérů, pokles činil více než 60 procent. Počty odpovídaly hodnotám v roce 2010.

 

Velký význam se přikládá stavbě nového terminálu, stavba by mohla začít již letos. Hala s modernějším zázemím, odhadem za 250 milionů korun, by byla schopná odbavit cestující z více letadel najednou, což dnes není možné. Investici má splácet společnost East Bohemian Airport (EBA), kterou ze dvou třetin vlastní město a ze třetiny kraj.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka