V Mosambiku našli díl letounu, který by mohl být z pohřešovaného malajsijského letadla

04.03.2016

Na pobřeží jihoafrického státu Mosambik se našel díl, jenž by mohl pocházet z malajsijského letadla, které se ztratilo před téměř dvěma lety cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. Podle malajsijského ministra dopravy je dost možné, že patří Boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines, který se s 239 lidmi na palubě 8. března 2014 z dosud nejasných příčin odchýlil daleko od plánované dráhy letu.


Předpokládá se, že stroj spadl do Indického oceánu zhruba 1800 kilometrů jihozápadně od Austrálie. Pátrací týmy od konce roku 2014 prohledávají část Indického oceánu o rozloze 120.000 kilometrů čtverečních, žádné stopy ale zatím nenašly. Pouze loni koncem července se našla na břehu vzdáleného ostrova Réunion vztlaková klapka Boeingu 777, která podle malajsijských úřadů zcela jistě pochází z pohřešovaného stroje.

 

 

Francouzské úřady si jisté nejsou a tvrdí, že je to pouze pravděpodobné. Nový předmět, který by mohl být součástí trosek letounu, byl nyní objeven u Mosambiku. Vyšetřovatelé z Malajsie, Austrálie a Spojených států uvedli, že podle prvních fotografií může zmíněný předmět pocházet ze zmizelého boeingu. "Na základě prvních informací je velmi pravděpodobné, že úlomek nalezený v Mosambiku patří letadlu Boeing 777," sdělil na twitteru malajsijský ministr dopravy Liow Tiong Lai.

 

Zároveň ale upozornil, že to nelze zatím potvrdit. "Vyzývám každého, aby se vyhnul nepodloženým spekulacím, protože nejsme s to nyní potvrdit, že úlomek patří letu MH370," dodal.

 

Místem nového nálezu je písčina v Mosambickém průlivu, který leží mezi ostrovem Madagaskar a jihovýchodní Afrikou, přesněji Mosambikem. Jde o stejnou oblast na jihu Indického oceánu, kde se nachází i Réunion, kde vyplavala vztlaková klapka boeingu. Díl letadla s nápisem "NO STEP" našel americký občan, který na svém blogu píše o pátrání po letu MH370. Podle zdrojů serveru NBC News by mohlo jít o stabilizátor letadla.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 20.02.2021 15:34, Vložil : Ronald M. Lynch

Thanks a lot for sharing this with all folks you really understand what you are talking approximately! blog

Odpovědět

Datum : 20.02.2021 15:33, Vložil : Ronald M. Lynch

Thanks for sharing this! This article was written by a real thinking writer. I agree many of the with the solid points made by the writer. blog

Odpovědět

Datum : 17.02.2021 19:09, Vložil : gabrielahammond4

wonderful put up, very informative. I wonder why the other experts of this sector don’t understand this. http://fargosidingpros.com/

Odpovědět

Datum : 17.02.2021 19:07, Vložil : gabrielahammond4

Pretty wonderful content. That i really stumbled upon your blog page together with imagined to say that have seriously enjoyed reading your weblog items. http://fargoroofingpros.com

try

Odpovědět

Datum : 13.01.2021 19:31, Vložil : treybret

This is probably the best instalment in the Hitman franchise. I would put this at the top of the Hitman games list. This is where I fell in love with the franchise. The story telling, the missions, and the character development of Agent 47 was excellent. I got hooked for good because of this game. Due to nostalgia, the game is gaining popularity once again and is now being bundled with a roblox download. This is a pretty sweet deal for both the veterans and newcomers alike to the series. If you want one you can click epic battle simulator pc to get the game.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka