Město Cheb dostane od státu přistávací plochy chebského letiště a opraví je

04.03.2016

Cheb se dohodl se státem na bezúplatném převodu přistávací plochy chebského letiště do majetku města. K převodu chybějí už jen podpisy ministrů dopravy a financí. Cheb chce ještě letos začít s rekonstrukcí dráhy, řekl místostarosta Pavel Hojda (KSČM). Jednání o převzetí hlavní části letiště trvala několik let. Samotný převod by mohl být dokončen v dubnu.


Dosud mohlo být chebské letiště využíváno jen pro malá letadla, která mohla startovat a přistávat na travnaté ploše vedle zpevněné dráhy. Po rekonstrukci betonové dráhy by zde mohla přistávat osobní i nákladní letadla s nosností do 10 tun. "Chceme ještě letos zahájit rekonstrukci dráhy. Ta byla poškozena při bombardování na konci druhé světové války. Každopádně chceme, aby dráha byla funkční v polovině příštího roku, kdy by mělo letiště slavit výročí," uvedl Hojda.

 

 

Chebské letiště vzniklo v roce 1917 a v roce 1918 se stalo prvním v nové československé republice. Letiště, zatím kromě zpevněné dráhy, je v majetku města, které je pronajímá Aeroklubu Karlovy Vary a chebskému Ultralight Clubu. Provozování letiště chce město i nadále nechat na těchto leteckých klubech.

 

ZDroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka