Vyšetřovatelé malajsijského letu MH-17 mají oznámit místo odpálení rakety

08.03.2016

Mezinárodní tým vyšetřovatelů bude už brzy schopen určit místo, z něhož byla v létě 2014 vypálena osudná raketa proti malajsijskému dopravnímu letadlu nad východní Ukrajinou. Katastrofu nepřežilo 298 lidí. Šéf vyšetřovatelů Fred Westerbeke ale dnes podle agentury AP varoval, že celé vyšetřování bude ukončeno až mnohem později.


Malajsijský boeing byl podle přesvědčení Kyjeva i většiny západních expertů sestřelen ruskou protiletadlovou střelou Buk z míst, která ovládali východoukrajinští separatisté podporovaní Moskvou. Tento závěr nedávno potvrdila i skupina investigativních novinářů Bellingcat, která dokonce dospěla k závěru, že protiletadlový systém byl do Donbasu z Ruska přepraven z rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina.

 

 

Rusko obvinění odmítá a zprávu skupiny Bellingcat označuje za zfalšovanou provokaci. Ruské ministerstvo obrany dnes vydalo prohlášení, že "hlavní cíl zfalšovaných údajů Bellingcat spočívá ve snaze dokázat přítomnost ruských vojsk v oblasti předpokládaného odpálení rakety... Dodnes však nikdo nepředložil reálné důkazy přítomnosti ruských ozbrojených sil na Ukrajině."

 

Vyšetřovatel Westerbeke při dnešním setkání s rodinami pozůstalých prohlásil, že vyšetřování bude ukončeno co nejdřív, přesné datum ale neuvedl. Podle dřívějších zpráv by výsledná zpráva mohla spatřit světlo světa letos v létě.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka