Letiště Karlovy Vary skončilo loni ve ztrátě skoro 10 milionů korun

15.03.2016

Letiště Karlovy Vary skončilo loni ve ztrátě bezmála deset milionů korun. Letiště, jehož zřizovatelem je Karlovarský kraj, ztrátu vykryje odložení nájmu, který platí kraji, a odložením části odpisů, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik (ČSSD). Letiště platí kraji nájem osm milionů korun, odpisy dělají kolem čtyř milionů korun ročně. Odložením těchto plateb se tak podle Pánika nezhorší reálný tok peněz letiště.


Letiště, které v minulých letech vydělávalo, se dostalo do problému, když výrazně ubylo cestujících z Ruska. Ani slibované obnovení linek společností Aeroflot se neuskutečnilo. Požadavky její dceřiné společnosti Aeroflot Pobeda, byly podle Pánika pro letiště nepřijatelné. Muselo by totiž na každého cestujícího doplácet.

 

 

Lety do Ruska, které je pro karlovarské letiště hlavní destinací, odkud míří turisté, zajišťuje nyní jen česká společnost ČSA. Letiště a kraj sice jednají i o zřízení nových linek do Düsseldorfu a Tel Avivu, ale ty zatím domluveny nejsou. Zájem mají údajně i čínské společnosti.

 

Letiště Karlovy Vary ještě v roce 2014 vytvořilo zisk před zdaněním 7,25 milionu korun. O rok dřív hospodařilo se ziskem 13,2 milionu korun před zdaněním.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka