Unesené letadlo EgyptAir z linky Alexandrie-Káhira přistálo na Kypru

29.03.2016

Na letišti v kyperské Larnace dnes přistálo unesené civilní letadlo společnosti EgyptAir. Letadlo letělo z egyptské Alexandrie do metropole Káhiry. Údaje o počtu lidí na palubě se liší - podle egyptských zdrojů bylo v letadle 81 cestujících, podle kyperských 55 pasažérů a sedm členů posádky. Podle stále se upřesňujících zpráv je za únosem jedna osoba.


Egyptský úřad pro civilní letectví, který citovala agentura Reuters, oznámil, že jeden z pasažérů hrozil pilotovi, že odpálí pás s výbušninami, který má na sobě. Únosci nechali z letadla vystoupit ženy a děti. Larnacké letiště je nyní zavřeno a všechny lety na Kypr budou z Larnaky odkloněny na Pafos na západě ostrova. Kypr už sestavil krizovou jednotku a kontaktoval egyptské úřady.

 

 

Mluvčí letecké společnosti EgyptAir, již citovala agentura Bloomberg, řekla, že únosci požádali, aby letadlo přistálo na Kypru. Agentura DPA získala informaci, že piloti kontaktovali letiště v Larnace a požádali o povolení mimořádného přistání kvůli únosu. Podle kyperské televize bylo únosců několik a původně oznámili, že ženy a děti mohou vystoupit.

 

Podle informací, jež získala agentura AP, je podezření, že je na palubě bomba. Nejmenovaný kyperský představitel AP řekl, že únosců je zřejmě více než jeden a že zatím jediným požadavkem únosců je, aby v blízkosti letadla nebyly policejní vozy. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka