Pardubická ERA koupila firmu C.D.K.K. REAL, chce vyvíjet vlastní C2 a ATM systémy

22.04.2016

Pardubická firma ERA, výrobce pasivních radarů, rozšíří své produktové portfolio o systémy velení vojenského a civilního letového provozu, tedy C2 (command and control) systémy a ATM systémy pro řízení vojenského a civilního letového provozu. Minulý týden podepsala akvizici společnosti C.D.K.K. REAL, která tyto systémy vyvíjí a dodává. Sdělila to Lenka Stejskalová Reichová z firmy.

 

ERA vyrábí sledovací systémy, které identifikují přesnou polohu civilních i vojenských letounů ve vzdušném prostoru. Od svého založení dodává také systémy pro řízení letového provozu a velení vojenských vzdušných operací od partnerů a subdodavatelů, ale vlastní produkt jí dosud chyběl. "Naší strategií je cílit na trh s našimi vlasními C3i a ATM Solutions," uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel firmy Viktor Sotona. 


C.D.K.K. REAL je česká firma, která existuje od roku 2014 a zaměstnává 25 lidí. Její produkce je určena převážně pro export, při vývoji ovšem zajišťuje kompatibilitu se systémy, které používá nebo zamýšlí pořídit česká armáda. 

 

 

Společnost ERA vlastní od roku 2011 zbrojařská skupina Omnipol. V minulém fiskálním roce její obrat vzrostl dvojnásobně na 903 milionů korun, hrubý zisk stoupl ze 100 na 301 milionů korun. Produkce firmy vzrostla díky zakázkám do zahraničí. ERA zaměstnává přes 300 lidí. Firma letos dokončí v Pardubicích nové centrum výzkumu a vývoje.

 

Zdroj: redakce, ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka