Rusko obnoví lety do Egypta

10.05.2016

Zhruba sedm měsíců po útoku na ruské osobní letadlo nad Sinajským poloostrovem chtějí Moskva a Káhira znovu obnovit letecký provoz. Ruský prezident Vladimir Putin mluvil po telefonu se svým egyptským protějškem Abdalem Fattáhem Sísím o lepších bezpečnostních opatřeních v Egyptě, po jejichž zavedení by mohla ruská letadla opět začít létat do oblíbené turistické destinace. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na tiskové prohlášení Kremlu.

Moskva přerušila spojení s Egyptem po bombovém útoku na ruské osobní letadlo při letu z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu na konci října. Při neštěstí zahynulo všech 224 cestujících. K útoku se přihlásil Islámský stát.

Rusko uvedlo, že za útok mohou špatná bezpečnostní opatření v Egyptě. Vláda v Káhiře pak pověřila britské experty, aby jí pomohli zlepšit bezpečnostní opatření, hlavně na letištích v Káhiře a Šarm aš-Šajchu.

 

 

Kvůli nárůstu počtu islamistických útoků na turisty v čele s útokem na ruské letadlo klesl v prvním čtvrtletí počet turistů v Egyptě meziročně o 40 procent. Cestovní ruch je pilířem egyptské ekonomiky a hlavním zdrojem tvrdé měny.

 

 Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka