Pátrání po boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines možná v červenci skončí

17.05.2016

Pátrání po boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines, který před více než dvěma roky zmizel cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu, by mohlo být již v červenci ukončeno. Australský úřad, který pátrání vede, podle deníku The Daily Telegraph nyní přiznává, že stroj možná nebude nikdy nalezen.

Malajsijský letoun s 239 lidmi na palubě se 8. března 2014 z dosud nejasných příčin odchýlil daleko od plánované dráhy letu. Předpokládá se, že stroj spadl do Indického oceánu zhruba 1800 kilometrů jihozápadně od Austrálie. Pátrací týmy od konce roku 2014 prohledávají část Indického oceánu o rozloze 120.000 kilometrů čtverečních, žádné stopy ale zatím nenašly.

 

 

Šéf australského úřadu pro bezpečnost dopravy Martin Dolan připustil, že pátrání na dně Indického oceánu ve vymezené oblasti bylo téměř dokončeno a že případ možná nebude nikdy vyřešen. "Dostali jsme se do bodu pátrání, kdy musíme vzít v úvahu možnost, že letadlo nenajdeme," řekl Dolan televizi ABC. "Rodiny (cestujících) budou rozhořčené a zklamané," dodal Dolan s tím, že však stále ještě zůstává optimistický.

Podle Dolana pátrači prohledali bez úspěchu již 90 procent vytyčené zóny. Několik kusů trosek, které podle expertů pocházejí ze zmizelého boeingu, bylo však vyplaveno na ostrově Réunion, v Jihoafrické republice, v Mosambiku a na Mauriciu.

Malajsie, Austrálie a Čína utratily za prohledávání oceánu v přepočtu již 3,1 miliardy korun a nehodlají pokračovat v pátrání mimo vytyčenou zónu, pokud by se neobjevil nějaký významný důkaz.

Dolan již dříve prohlásil, že pokud se letoun nenajde ve vytyčené oblasti, bude to naznačovat, že někdo letadlo unesl.

 

 Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 08.09.2020 15:38, Vložil : ronavie

This is one of the devastating events in aviation. Rest well to all who are on the flight! portable coffee maker

Mystery

Odpovědět

Datum : 26.08.2020 20:50, Vložil : Ken Hobbs

This was a tragic event. I hope this will not happen anymore dishwasher repair lancaster pa

Hmm

Odpovědět

Datum : 26.08.2020 16:20, Vložil : Johnson Globed

What really happened to that flight? The search was suspended on 17 January 2017. In October 2017, the final drift study believed the most likely impact location to be at around35.6°S 92.8°E. The search based on these coordinates was resumed in January 2018 by Ocean Infinity, a private company; it ended in June 2018 without success. best hotels in charleston sc Kentucky LLC

Hmm

Odpovědět

Datum : 26.08.2020 15:59, Vložil : Jonathon

Several pieces of marine debris found on the coast of Africa and on Indian Ocean islands off the coast of Africa—the first discovered on 29 July 2015 on Réunion—have all been confirmed as pieces of Flight 370. The bulk of the aircraft has not been located, prompting many theories about its disappearance. car dealerships dayton ohio

Odpovědět

Datum : 26.08.2020 15:18, Vložil : Lorraine

I'm actually fond of watching videos about aviation and this is one example from the blogs I watched. Thanks for sharing! gas water heater

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka