Pátrání po boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines možná v červenci skončí

17.05.2016

Pátrání po boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines, který před více než dvěma roky zmizel cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu, by mohlo být již v červenci ukončeno. Australský úřad, který pátrání vede, podle deníku The Daily Telegraph nyní přiznává, že stroj možná nebude nikdy nalezen.

Malajsijský letoun s 239 lidmi na palubě se 8. března 2014 z dosud nejasných příčin odchýlil daleko od plánované dráhy letu. Předpokládá se, že stroj spadl do Indického oceánu zhruba 1800 kilometrů jihozápadně od Austrálie. Pátrací týmy od konce roku 2014 prohledávají část Indického oceánu o rozloze 120.000 kilometrů čtverečních, žádné stopy ale zatím nenašly.

 

 

Šéf australského úřadu pro bezpečnost dopravy Martin Dolan připustil, že pátrání na dně Indického oceánu ve vymezené oblasti bylo téměř dokončeno a že případ možná nebude nikdy vyřešen. "Dostali jsme se do bodu pátrání, kdy musíme vzít v úvahu možnost, že letadlo nenajdeme," řekl Dolan televizi ABC. "Rodiny (cestujících) budou rozhořčené a zklamané," dodal Dolan s tím, že však stále ještě zůstává optimistický.

Podle Dolana pátrači prohledali bez úspěchu již 90 procent vytyčené zóny. Několik kusů trosek, které podle expertů pocházejí ze zmizelého boeingu, bylo však vyplaveno na ostrově Réunion, v Jihoafrické republice, v Mosambiku a na Mauriciu.

Malajsie, Austrálie a Čína utratily za prohledávání oceánu v přepočtu již 3,1 miliardy korun a nehodlají pokračovat v pátrání mimo vytyčenou zónu, pokud by se neobjevil nějaký významný důkaz.

Dolan již dříve prohlásil, že pokud se letoun nenajde ve vytyčené oblasti, bude to naznačovat, že někdo letadlo unesl.

 

 Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 17.02.2021 19:04, Vložil : gabrielahammond4

Pretty wonderful content. That i really stumbled upon your blog page together with imagined to say that have seriously enjoyed reading your weblog items. http://fargopaintingpros.com

Odpovědět

Datum : 17.02.2021 19:03, Vložil : gabrielahammond4

I want to thank you this great idea! I love every bit of it. I have a bookmark you look at your new things. http://emporiaroofingpros.com/

Odpovědět

Datum : 28.12.2020 12:01, Vložil : FcPk

KeVY

Odpovědět

Datum : 08.09.2020 15:38, Vložil : ronavie

This is one of the devastating events in aviation. Rest well to all who are on the flight! portable coffee maker

Mystery

Odpovědět

Datum : 26.08.2020 20:50, Vložil : Ken Hobbs

This was a tragic event. I hope this will not happen anymore dishwasher repair lancaster pa

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka