Letecký výzkumný ústav má spravovat ministerstvo průmyslu a obchodu

19.05.2016

Výzkumný a zkušební letecký ústav (VZLÚ) má přejít z gesce ministerstva financí pod ministerstvo průmyslu a obchodu. Počítá s tím návrh ministerstva průmyslu na převedení stoprocentního státního podílu v ústavu, kterým se bude v pondělí zabývat vláda. Ústav vznikl v roce 1994 rozdělením tehdejšího Aero Holdingu na společnosti Aero Vodochody, Letov Letňany, Technometra Radotín a právě VZLÚ.

"Vzhledem k tomu, že ministerstvo průmyslu a obchodu je ústředním orgánem státní správy mimo jiné pro státní průmyslovou politiku, je navrženo převést správu majetkové účasti státu ve VZLÚ do působnosti tohoto ministerstva," uvádí úřad v předkládací zprávě. Samotné ministerstvo financí držení akcií VZLÚ považuje za majetek přesahují potřeby úřadu.

 

 

Výzkumný ústav, který sídlí v pražských Letňanech spolu s pobočkou provozující aerodynamický tunel na pražské Palmovce, zaměstnává přes 250 lidí. V současné době se VZLÚ účastní zkušebních a vývojových prací na projektu dvoumotorového turbovrtulového letounu EV-55 vyvíjeného společností Evektor, projektu letounu Corvus společnosti Wolfsberg Aircraft a projektu modernizace letounu L410 vyráběného společností Aircraft Industries, uvádí ústav na svých internetových stránkách.

 

  Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka