V Pardubicích začal letový program Aviatické pouti

28.05.2016

V Pardubicích dnes po poledni začal letový program 26. ročníku Aviatické pouti. Během pětihodinového pásma se divákům dnes a v neděli představí přes šest desítek různých letadel od první světové války až po současnost. ČTK to řekl Petr Kolmann z organizačního týmu akce.

"Všechna letadla, která byla avizovaná, jsou v Pardubicích a všechno klape," řekl Kolmann. Na nebi nad pardubickým letištěm se představí například dvoumotorová Catalina z Anglie, proudový letoun Alfa Jet z Rakouska či replika válečného Messerschmittu 262 Schwalbe. "Během odpoledne právě tento stroj povede unikátní průlet skupiny 13 letadel z období druhé světové války," řekl Kolmann.

 

 

Součástí Aviatické pouti budou také letové scény z první světové války, ukázka leteckého útoku na německou kolonu, akrobatická vystoupení či ukázka tuzemských vzdušných sil. "V Pardubicích máme pod mrakem, což je dobré pro piloty i pro diváky, kteří nemusí být vystaveni prudkému slunci," řekl Kolmann.

Aviatická pouť představuje zájemcům o letectví desítky letadel, každoročně ji navštěvuje kolem 25.000 lidí. V roce 2013 ji negativně poznamenalo počasí, které znemožnilo přílet významné části historických letadel a kvůli dešti a chladnému počasí dorazilo také výrazně méně diváků.

 

 Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka