Italští pyrotechnici zneškodnili dvě letecké bomby USA z války

04.07.2016

Brixen (Itálie) - Italští pyrotechnici dnes úspěšně zneškodnili dvě nevybuchlé americké letecké bomby z druhé světové války nalezené při stavebních pracích u jihotyrolské obce Freienfeld. Akci provázela přísná bezpečnostní opatření, včetně evakuace 2780 obyvatel domů v blízkém okolí a uzavírky frekventované alpské dálnice A22 na italské straně Brennerského průsmyku mezi Sterzingem a Brixenem.

Celá operace trvala podle zpravodajského webu Südtirol News zhruba čtyři hodiny, i když bezprostřední přípravy začaly už o dvě hodiny dříve. Podílely se na ní dva týmy specialistů na výbušniny. Zneškodňování 1,72 metru dlouhých, přes půl metru širokých a tunu vážících pum bylo velmi pracné a nebezpečné vzhledem k jejich špatnému stavu.

První tým začal odstraňovat dvě roznětky první bomby v 7:39 a trvalo mu to téměř dvě hodiny. Druhý tým si následně o 30 metrů dál poradil s druhou bombou během půl hodiny.

Provoz na všech uzavřených komunikacích, včetně dálnice A22, byl obnoven před polednem SELČ.

Zdroj: ČTK

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka