Největší slovenská letiště zaznamenala větší zájem lidí o lety

08.07.2016

Bratislava 8. července (zpravodaj ČTK) - Dvě největší slovenská letiště, kam létají také České aerolinie (ČSA), zaznamenala v prvním letošním pololetí výraznější nárůst počtu odbavených pasažérů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila letiště v Bratislavě a v Košicích.

Branami bratislavského letiště M. R. Štefánika prošlo od ledna do konce června 717.633 cestujících, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku představuje nárůst o 22 procent. Největší zájem byl o linky nízkonákladových aerolinek Ryanair a o lety do Moskvy, které provozuje společnost Pobeda.

"Navzdory geopolitické situaci, která ovlivňuje sezónu dovolených, předpokládáme i v roce 2016 celkový výrazný nárůst počtu odbavených cestujících, který by měl dosáhnout počtu 1,8 milionu," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel letiště Ivan Trhlík.

Štefánikovo letiště, které je dlouhodobě ve stínu blízkého vídeňského letiště, loni poprvé po šesti letech zaznamenalo nárůst počtu odbavených cestujících.

Letišti v Košicích ve sledovaném období stoupl počet odbavených pasažérů o 17,5 procenta na 168.648 osob. Hlavní část tvořili cestující na pravidelných linkách. V létě je tradičně doplňují charterové lety do různých destinací.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka