V Turecku po měsících přistál první charterový let z Ruska

09.07.2016

Po diplomatické roztržce mezi Moskvou a Ankarou kvůli sestřelenému ruskému bombardéru dnes v Turecku poprvé po devíti měsících přistál charterový let z Ruska. Informovala o tom agentura AFP. Zákaz dovolených v Turecku, kam každoročně mířil zhruba milion Rusů, zahrnula Moskva do sankcí uvalených na Ankaru poté, co turecká armáda loni v listopadu sestřelila ruské letadlo poblíž turecko-syrských hranic.

Obnovu pošramocených vztahů umožnil v červnu omluvný dopis prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Rusko pak v rychlém sledu rozhodlo o postupném rušení sankcí, včetně těch, které se týkaly turistického ruchu. První charterový let z Ruska se 189 cestujícími dnes přistál v přímořském letovisku Antalya.

Turecké vedení se za listopadový incident dlouho odmítalo omluvit, což jen zesilovalo kritiku Moskvy. Sám Putin otevřeně prohlašoval, že nezruší vyhlášené protiturecké sankce, dokud se Ankara neomluví. V důsledku sankcí turistický ruch mezi oběma zeměmi, z ruské strany tradičně velmi silný, na několik měsíců ustal. Zastaven byl i dovoz tureckých potravin a zemědělských produktů do Ruska.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka