Začíná mezinárodní aerosalon u Londýna, čeká se méně nákupů

11.07.2016

Mezinárodní aerosalon ve Farnborough u Londýna, který dnes začíná, zažije několik milníků, včetně oslav stého výročí založení amerického gigantu Boeing. Výrobci na týdenní akci ale zřejmě získají méně nových zakázek na civilní letadla než v předešlých rekordních letech.

Každoroční prestižní evropská přehlídka, o jejíž pořádání se Farnborough ob rok dělí s letištěm Le Bourget u Paříže, se tradičně nese v duchu soupeření Boeingu a jeho evropského rivala Airbus. Letos se o narušení tohoto duopolu pokusí kanadský Bombardier, který uvádí do provozu nový letoun série CSeries pro více než sto cestujících.

Po minulých letech hojnosti by letos v nákupech civilní letecké techniky mělo přijít zvolnění, řekli analytici agentuře Reuters. Mnozí letečtí přepravci jsou ohledně nových zakázek opatrnější kvůli nejisté situaci ve světové ekonomice, do níž se promítá rozhodnutí Británie odejít z Evropské unie či známky útlumu v Asii. Boeing a Airbus by nicméně měly potvrdit své optimistické výhledy do příštích 20 let.

Zdroj: ČTK

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka