Aero Vodochody prodalo program malého dopravního letadla Ae270

14.07.2016

Aero Vodochody prodalo program malého dopravního letadla Ae270, jehož výroba nikdy nezačala, získala ho nigerijská společnost COPS Investment. Cenu společnost nezveřejnila. Na obchod upozornil deník E15. Svou polovinu programu novému investorovi prodala i tchajwanská firma AIDC.

Mluvčí Aera Vodochody Tereza Vrublová deníku řekla, že společnost prodala program, výrobní plány i veškerý hardware včetně jediného provozuschopného letounu Ae270.

Společnost COPS se kromě stavebnictví věnuje i oblasti letectví. Dceřiná společnost Aircraft Integrated Solutions provozuje několik center údržby letadel po celém světě, včetně Velké Británie. V prohlášení k transakci firma uvedla, že chce zahájit výrobu letadel Ae270, která by měla sloužit pro osobní i nákladní dopravu. Aero Vodochody bude zřejmě spolupracovat na vývoji, ale ne na výrobě.

Projekt letadla Ae270 trvá od devadesátých let, první prototyp vzlétl v roce 2000. Vývoj byl ukončen o osm let později. Důvodem byly například komplikace s dodávkou křídel i ztrátové hospodaření Aera. Později o projekt projevilo zájem několik společností.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka