Ruské aerolinky Aeroflot nelétají do Istanbulu ani Antalye

21.07.2016

Ruská letecká společnost Aeroflot dočasně zastavila prodej letenek do Istanbulu a turistického letoviska Antalye na jihu země. Informovala o tom dnes agentura TASS. Za důvod označily aerolinky zákaz, který pro lety do Turecka vydala ruská agentura pro civilní letectví Rosaviacija.

Společnost i nadále nabízí letenky na linky z Turecka do Ruska, uvedl Aeroflot. Prodej letenek opačným směrem chce obnovit až poté, co zruší Rosaviacija své nařízení. Po zmařeném pokusu o puč se o víkendu z Turecka do Ruska vrátilo asi 2000 Rusů.

Prezident Vladimir Putin v sobotu nařídil vládě, aby se postarala o návrat ruských turistů z Turecka do vlasti. V době zahájení vojenského puče jich bylo v zemi podle ruských médií asi 5000.

Putin o víkendu hovořil se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem a odsoudil pokus o vojenský převrat. Vyjádřil ale také naději, že se Turecko postará o bezpečí ruských turistů v zemi.

Rusko a Turecko teprve před nedávnem začaly pracovat na obnově vztahů pošramocených listopadovým sestřelením ruské stíhačky nad syrsko-tureckou hranicí. Umožnil to omluvný dopis prezidenta Erdogana. Rusko pak v rychlém sledu rozhodlo o postupném rušení sankcí na dovoz tureckých potravin a zemědělských produktů i těch, které se týkaly turistického ruchu. Pokus o vojenský převrat ale zjevně návrat ruských turistů do Turecka zabrzdil.

Kreml dnes rovněž potvrdil dřívější informace tureckých médií, že se Putin s Erdoganem setká osobně na počátku srpna.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka