Čínské Sichuan Airlines potvrdily zahájení linky do Čcheng-tu

22.07.2016

Čínská letecká společnost Sichuan Airlines potvrdila zahájení letů z Prahy do Čcheng-tu na 12. srpna. ČTK to dnes řekla mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Společnost plánuje do Prahy z hlavního města provincie Sečuán létat dvakrát v týdnu, vždy v úterý a v pátek s příletem do Prahy v 17:15 a následným odletem v 19:15. Spojení bude třetí přímou linkou z českého hlavního města do Číny.

První lety zatím jako nepravidelná charterová spojení Sichuan Airlines vypravily letos v únoru. Zároveň společnost oznámila, že plánuje zavést pravidelnou linku. Kvůli těžkostem při získání povolení k provozu ale byl start linky několikrát odložen.

Spojení mezi oběma městy plánuje společnost podle informací letiště provozovat letounem Airbus 330-200 s kapacitou pro 272 cestujících. Let do města v jihozápadní Číně potrvá zhruba devět hodin.

Kromě chystaného spojení do Čcheng-tu létá z Prahy přímé letecké spojení do Pekingu a Šanghaje. Peking začala loni v září operovat čínská letecká společnost Hainan Airlines, 23. června pak do Prahy dorazilo první letadlo společnosti China Eastern Airlines ze Šanghaje.

Loni Česko navštívilo 280.000 turistů z Číny, letos se podle dřívějšího vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky očekává, že jejich počet překročí hranici 300.000.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka