V Pardubicích ukončilo výcvik 31 iráckých pilotů vrtulníků

25.07.2016

Pardubice 25. července (ČTK) - V Centru leteckého výcviku v Pardubicích dnes ukončilo výcvik na vrtulnících 31 iráckých pilotů. V České republice strávili více než rok. Výcvik byl sestaven podle potřeb a požadavků irácké armády, řekl novinářům Roman Planička, ředitel státního podniku LOM Praha, pod který centrum spadá.

"Studenti sem přišli úplně lidově řečeno nepolíbení a prošli si celou cestu od kompletní teorie přes výcvik na lehkém vrtulníku Schweizer, dále na vrtulníku Mi 2 a skončili na typovém výcviku na vrtulník Mi 17," uvedl Planička.

V minulosti se v pardubickém centru cvičili i piloti jiných armád, například afghánské nebo Spojených států. LOM nyní s iráckou stranou jedná o výcviku další obdobně velké skupiny vojáků, která by mohla přijet na roční výcvik na podzim. Náklady výcviku hradí Irák.

"Je to součást společného postupu koalice pro islámskému státu. Strategií je pomoci irácké armádě ať už výcvikem nebo technikou," řekl novinářům ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Podle něj také za několik týdnů odletí český letecký výcvikový tým na letiště Balád severně od Bagdádu a bude tam do konce roku 2017 cvičit irácké piloty na letounech L-159, které Česká republika Iráku prodala.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka