Čáslavská letecká základna má po třech letech nového velitele

29.07.2016

Čáslav (Kutnohorsko) 28. července (ČTK) - Čáslavská letecká základna má po třech letech nového velitele. Při dnešním slavnostním nástupu funkci symbolicky převzal Petr Tománek, který tak vystřídal dosavadního velitele Petra Hromka. Hromek bude od srpna zástupcem velitele vzdušných sil. ČTK to sdělil mluvčí základny Tomáš Maruščák.

Tománek byl dosud náčelníkem odboru bojové přípravy na velitelství vzdušných sil. Má nalétáno přes 1200 hodin a účastnil se mimo jiné mise v Afghánistánu. "Čáslavskou základnu znám, před třemi lety jsem ji opouštěl z pozice velitele 21. taktického křídla, několik let jsem velel 212. taktické letce," připomněl.

Podle Hromka se v uplynulých letech na základně v Čáslavi podařila řada věcí. "Během tří let jsme zvládli spoustu úkolů. Dvě mise Air Policing na Islandu, nově pak stavíme letecký poradní tým, který za několik dní odletí do Iráku," připomněl.

Čáslavská 21. základna taktického letectva je jednou z hlavních bojových složek vzdušných sil české armády. Jejím stěžejním úkolem je zabezpečit obranu a suverenitu vzdušného prostoru České republiky. Je také součástí integrovaného systému protivzdušné ochrany NATO.

 

Nového velitele má po dnešku také třináctý dělostřelecký pluk v Jincích na Příbramsku. Stal se jím Ivan Mráz, který byl dosud náčelníkem dělostřelectva. Dosavadní velitel plukovník Jan Třináctý v Jincích velel šest let a odchází na novou manažerskou pozici na generální štáb do Prahy.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka