Firmy přerušily přípravu stavby terminálu letiště v Pardubicích

29.07.2016

Sdružení stavebních firem Strabag a Chládek & Tintěra pozastavilo přípravu stavby nového letištního terminálu v Pardubicích. Zpochybňuje navrženou konstrukci haly a žádá o změnu projektu a zvýšení rozpočtu, upozornila Česká televize. Investor, provozovatel letiště společnost East Bohemian Airport (EBA), si vyžádal u projektanta odpovědi na připomínky dodavatele stavby, 11. srpna představenstvo společnosti rozšířené o primátora Pardubic a hejtmana Pardubického kraje rozhodne o dalším postupu, řekl dnes ČTK primátor Martin Charvát (ANO).

"Prioritně ctíme základ, že v žádném případě dnes nechceme dopustit nějaké navyšování ceny ve vazbě na změnu konstrukčního systému," uvedl Charvát.

Stavba terminálu za 256 milionů korun začala počátkem června. Stavbaři již zbourali staré sklady a připravují stavbu příjezdové komunikace. Podle Charváta by problémy zatím nemusely způsobit zásadní zpoždění výstavby. Má být dokončena na podzim příštího roku.

Terminál se měl stavět loni, stavební firmy však nabízely cenu kolem 400 milionů korun. Společnost EBA se rozhodla stavbu zlevnit a vypsat nový tendr. V druhém patře například nebudou vybavené kanceláře. Uspořilo se i na trafostanici a vzduchotechnice, které budou umístěné venku místo uvnitř stavby.

Akcionáři EBA, což je město Pardubice a Pardubický kraj, delší dobu hledali společnou řeč a nebylo jisté, zda se na potřebě stavby terminálu shodnou. Letiště druhým rokem zaznamenává velký úbytek cestujících, loni totiž přišlo o pravidelné lety do Ruska, přitom z ruských pasažérů mělo nejvíc příjmů.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka