Francie vybrala vítěze privatizace letišť v Nice a Lyonu

29.07.2016

Francie vybrala vítězné nabídky na prodej 60procentních podílů v letištích v Nice a Lyonu. Výnos z privatizace obou letišť má činit skoro 1,8 miliardy eur (48,7 miliardy Kč), uvedlo dnes tamní ministerstvo hospodářství.

Vítěznou nabídku na letiště v Nice podala italská společnost Atlantia ve spolupráci s EDF, které nabídly 1,22 miliardy eur. Vítězem privatizace letiště v Lyonu je s nabídkou 535 milionů eur konsorcium tvořené firmou Vinci, státní bankou Caisse des Dépôts et Consignations a společností Predica, pojišťovací divizí banky Crédit Agricole.

Ministerstvo doufá, že se podaří dokončit privatizaci na podzim, po konzultacích se zástupci odborů a s antimonopolním úřadem.

Prodej podílu v letištích je součástí širšího programu privatizace z posledních let, kterým se francouzská vláda snaží získat peníze na snížení rozpočtového deficitu a splnění rozpočtových cílů. Očekávalo se, že privatizace letišť vynese 1,6 miliardy eur.

Proces prodeje byl podle agentury Reuters zpožděn kvůli útoku v Nice, při kterém 14. července zahynulo 84 lidí.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka